Bir Günlük Sergi
BİR GÜNLÜK SERGİ-I

Dünya Atay - Ece Gökalp - Kerem Durukan
Shirin Botas - Sinem Yıldırım - Yılmaz Şen
20 Haziran 2009, Cumartesi 18:00
Play StudioBir Günlük Sergi

Hızlı yaşa - hızlı tüket toplumunun parçası olan Dünya Atay, Kerem Durukan ve Ece Gökalp, hızlı üret ve paylaş modelini getirmek üzere, her sergide bu isimlere başka sanatçıları da ekleyip, paylaşımın getirdiği etkileşimler ve bunların doğuracağı sonuçları merakla bekledikleri bir dizi performans-sergi oluşturdu.

Bu sergilerin ilki olan ve Dünya Atay, Ece Gökalp, Kerem Durukan, Shirin Botas, Sinem Yıldırım ve Yılmaz Sen’den oluşan Bir Günlük Sergi I , Play Studio’nun desteğiyle, 20 Haziran’da izleyicilerle buluşuyor. Sergi konseptinde saat 12’de sergi mekânında üretime başlanması ve açılış saatine kadar işlerin tamamlanması öngörülüyor. Sanatçılar, gün boyunca galeride üretecekler. Açılış 18:00de Dünya Atay,
Ece Gökalp ve Kerem Durukan’ın duvar üzerine çizim performansıyla başlayacak. Kişisel işlerin yanında konseptin doğasında olan kollektif işlerin de yapılması ve tüm bunların istediği zaman sergi alanına dâhil olabilen izleyiciyle sürecin paylaşılması sonucu saat 20:30da sona erecek.

"Bir Günlük Sergi" , üretimi teşvik eden, canlı bir performans ortamını amaçlayan ve ileriye dönük projelerin temeli olan bir etkinliktir. İzleyici ve sanatçı böylelikle bir araya gelir, toplanır, yan yana durur ve iletişime geçer.
One Day Exhibition

Dunya Atay, Kerem Durukan and Ece Gokalp (together with added artists for each exhibition), being part of today's "live fast, consume fast" society, created a series of performance-exhibitions in order to bring in a "produce fast & share it" model and will be curiously waiting to see the outcomes of this interaction and their results.

The first one of these exhibitions, One Day Exhibition, which is composed of Dünya Atay, Ece Gökalp, Kerem Durukan, Shirin Botas, Sinem Yıldırım and Yılmaz Sen, will be held on the 20th of June with the support of Play Studio. In accordance with the exhibition’s concept, the production will start at 12:00 in the exhibition space and will be finished before the opening. Artists will be producing throughout the day. The opening will be at 18:00 with Dünya Atay, Ece Gökalp and Kerem Durukan’s drawing performance on wall. Along with the personal works, the collective works that project the nature of the concept will be produced and all of these -which are shared with the visitors who can be involved in the exhibition area anytime they want- will be finished at 20:30.

“One Day Exhibition” is an event which is the basis of the upcoming projects, which fosters production and aims a live performance atmosphere. Thereby the viewer and the artist come together, gather up, stand next to each other and communicate.