BOYADILAR!They Painted !

18 December 2009,

6:30pm

The skatepark built by a group of skateboarders in a warehouse placed in Beşiktaş˛ was painted by street artists during 15-18th of December under the sponsorship of Akçalı Boya. We are welcoming everyone who is willing to see the final work of the artists to 720 Adrenaline Skate Park on 18th of December 2009 in support of Carlsberg.

In parallel with the globalized world and increased interaction in between; the “Street Culture” which resulted from the subcultures of DIY(Do it Yourself) such as skateboarding, art, fashion, dance and music has become an iconic concept which changes the direction of popular culture in time. As being an expression of this era, street art includes every mode of art however it referrers to a rebellious act against the government and the oppositions accordingly. Street art is unendingly a way of outrage which has at the same time become a popular concept for the art galleries. Skateboarding is a branch of this outrage. Skateboarding at the first stage, seems like a sport on done on a board and has different challenges with respect to the tricks people choose to show. But if one goes in detail, skateboarding is actually a daily ritual where people metaphorically fly on the decks and show extreme control of their bodily resistances.

On this behalf, 720 Adrenaline Skate Park has been opened aiming to combine the street art in Turkey with the young upcoming artists performing DIY and skateboarding. This event will be a visual fest for everyone by the organization of Moustache Productions and support of Bohemian Art.


--------------------------------------------------------------------------
Sanatçılar:
Artists

Cins
Cypeone
Edok
Emr3
Eskreyn
Frigohouse
İmagiro
Kerem Durukan
Murat Yıldız
Lakormis
Nenuka
Oydağlar
Rad
Volkan Yıldırmaz
Wicx
Wide

Beşiktaş’ta bir depo katına bir grup kaykaycı tarafından inşa edilen kaykay parkı, 15 Aralık – 18 Aralık tarihleri arasında sanatçılar tarafından AKÇALI BOYA sponsorluğunda boyandı! Sanatçıların işlerini görmek isteyenleri 18 Aralık 2009 tarihinde 720 ADRENALINE KAYKAY PARKI'nda CARLSBERG desteğiyle gerçekleşecek olan açılışa bekliyoruz.

Küreselleşen dünya ile birlikte paylaşımların artması sonucunda; kaykay, resim, moda, dans, müzik gibi DIY (Do It Yourself / Kendin Yap) alt-kültürlerinin özümsenerek oluşturduğu “Sokak Kültürü”, zamanla popüler kültürün yönünü değiştirecek bir akıma dönüşmüştür. Bu akımın bir ifadesi olan sokak sanatı, hükümete veya “resmi” sanata karşı olan muhalif kaynaklı sanata atıfta bulunmasına rağmen, kamu alanında uygulanan her türlü “sanatı” içermektedir. Sanat galerilerinin gözdesi haline gelmeye başlayan ve çağdaş sanatla olan bağı yadsınamaz hale gelen bu oluşum küresel bir dışa vurumdur. Bu dışavurumun bir diğer görünümü de kaykaydır. İlk anda kaykay, kayan bir tahta üzerinde yapılan hareketler ile onların zorluk dereceleri gibi görünmektedir. Oysa kaykayı başlı başına bir sanat olarak niteleyen, kaykaycıların vücutlarını kontrol ederken kayarak havalanmaları ve günlük hayatın içinde, şehrin sokaklarında veya rampalarda sergiledikleri performanstır.

İşte bu doğrultuda, 720 ADRENALINE KAYKAY PARKI, Türkiye’de sokak sanatı, kaykay ve DIY (Do It Yourself / Kendin Yap) altyapısı ile yetişen genç sanatçıları ve sporcuları bir araya getirerek üretimlerini paylaşacakları bir mekân oluşturmak amacıyla açıldı. MOUSTACHE PRODUCTIONS tarafından ve BOHEMIAN-ART desteğiyle düzenlenecek olan bu ilk sergide, ülkemizin bu alandaki en önemli sanatçıları ve şehrin çeşitli noktalarında karşılaştığımız kaykaycılar bir araya gelerek, sanatseverlere ve amatör sporculara görsel bir şölen sunacaklar.